• Wpisów:89
 • Średnio co: 11 dni
 • Ostatni wpis:1 rok temu, 13:58
 • Licznik odwiedzin:8 587 / 1051 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Pamiętaj, że Mikołaj jest dobry - kocha Cię, nie krzyczy, nie spóźnia się, obdarowuje bezinteresownie.. Wszyscy Go potrzebujemy - mali i duzi, chociażby po to aby uwierzyć, że prawdziwe DOBRO jednak istnieje.
Wszyscy jesteśmy Jego dziećmi!
 

 
Przyjęłam wyzwanie od: little_my z http://littlemy.pinger.pl/.
Przyznam szczerze, że pierwszy raz będę brała udział w czymś takim - pomysł wydał mi się wręcz wspaniały! Można wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Uwielbiam takie wyzwania!
Mam nadzieję, że sami skusicie się na 1 fotografię każdego dnia wraz ze wskazaną tematyką. (Wszelkich informacji szukajcie u little_my)
A teraz?
Zaczynam!
Nadrabiam ostatnie 4 dni i postaram się sumiennie dodawać zdjęcia.
Trzymam za Was i za siebie kciuki - żeby szybko się nie zniechęcić!
Wysyłam do Was ciepluteńkie pozdrowienia!
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Witajcie moje słodkie śnieżynki!
Ostatnio jestem troszkę zarobiona, dużo się dzieje (ale tylko dobrego!)! Wraz z nowym miesiącem wkraczamy w świąteczny szaał. Ozdoby świąteczne pomalutku są w tworzeniu, śnieg okrywa wszystko - kocham biel!
Alee..
Chciałabym Was cieplutko poprosić o dobry uczynek jakim możecie obdarzyć 5 wspaniałych kobietek (w tym mnie, hihi)! Chodzi o oddanie głosu na książkę, której stronę Wam podlinkuję na końcu wpisu - w książce znajduje się 5 ciekawych opowiadań (polecam przeczytać!), bierzemy udział jako szkoła w ogólnopolskim konkursie Misja-książka! Każdy głos się liczy. Możecie zagłosować na 3 sposoby: Facebook, Twitter oraz e-mailowo (gdzie przychodzi Wam link aktywacyjny i musicie go kliknąć, aby głos był ważny).

Liczę na Wasze głosy!

Grudzień to wyjątkowy czas, gdzie możemy zrobić coś dobrego dla drugiej osoby - bez oczekiwania czegoś w zamian. Niech to pomaganie będzie jak biel - nieskazitelne, czyste i bezinteresowne.

https://ridero.eu/pl/books/po_uszy/

PS
Znacie jakieś sprawdzone przepisy na smaczne pierniczki?
 • awatar miszmaszz: @Keight: Dziękuję! :) Hihi, święta mają w sobie tę magię ♥ Pozdrawiam Cię!
 • awatar Keight: Zrobione <3 Jaki magiczny wpis *_*
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
 • awatar miszmaszz: @little_my: Jej, zapowiada się ciekawie! :) Dołączę! Już od jutra!
 • awatar little_my: Pomóż reaktywować pingera i dołącz do wyzwania XMAS PHOTO CHALLENGE! Dodawaj codziennie, przez 31 dni wpisy ze zdjęciem zgodnie z poniższym banerem :D http://b2.pinger.pl/e72a09fbf0638abdabc9880dd89f2e1f/resize-img.php.jpg No, ale ze co, że Ty nie dołączysz?!
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Wreszcie zaczęłam wierzyć w coś, co nazywam fizyką poszukiwania. To siła natury, którą rządzą prawa tak realne jak prawo grawitacji. Zasada fizyki poszukiwania brzmi tak: jeśli jesteś wystarczająco dzielny, aby zostawić za sobą wszystko i wyruszyć na poszukiwanie prawdy zewnętrznej lub wewnętrznej. Jeśli wszystko co napotkasz na swej drodze potraktujesz jako podpowiedzi i wszystkich napotkanych ludzi jako nauczycieli. Jeśli jesteś w stanie wybaczyć sobie kilka gorzkich błędów. Wtedy prawda nie będzie przed Tobą zatajona. ~ Elizabeth Gilbert (Jedz, módl się, kochaj)

Po protu:MIEJ OTARTE SERCE!
 • awatar miszmaszz: @road to nowhere: Dziękuje! :) Nacieszmy się najpierw zimą hihi
 • awatar road to nowhere: Piękny i prawdziwy tytuł ♥ a to zdjęcie cudowne, przypomina mi o cieplutkich dniach, chcę już lato :)
 • awatar Tęczowe marzenia ♥: Szczęście sami sobie możemy sprawić, zdobywamy je, zgadzam się z tym ^^. Co do tej teorii jestem jak najbardziej za ;)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
 • awatar miszmaszz: @Chrysalis ♕: :)
 • awatar Chrysalis ♕: Ogólnie nie przepadam za tego typu muzyką, ale ta piosenka mnie urzekła. Piękny głos, ciekawy instrumental i ten tekst. Chwytliwe, będę miała co śpiewać pod prysznicem. ^^
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Żaden dzień się nie powtórzy,
nie ma dwóch podobnych nocy,
dwóch tych samych pocałunków,
dwóch jednakich spojrzeń w oczy.
Wisława Szymborska – Nic dwa razy..
 

 
Witajcie cieplutko moje promyczki!
Dziś przychodzę do Was z dość nietypowym, szalonym, innym pomysłem..? Długo zastanawiałam się czy dodać ten wpis, ponieważ sięga to trochę głębi mojego marzenia. Ale chciałam zaczerpnąć Waszej rady, wskazówek, upewnienia w tym, że to co chcę zrealizować jest dobre. A może ktoś z Was to przeżywał, ma jakieś swoje doświadczenie?
"Ryzyk fizyk", pomyślałam
Droga św. Jakuba - ( w Hiszpanii nazywa się ją: Camino de Santiago) O tyle niezwykła, że każdy przeżywa ją na inny sposób. Warto przejść te kilometry, żeby zrozumieć coś wielkiego, znaleźć radość w zwykłych czynnościach, pobyć z Bogiem, przyjaciółmi, nieznajomymi z całego świata... (znalazłam na jednej ze stron - bo sama chyba lepiej bym tego nie ubrała w słowa). Z grubsza rzecz biorąc jest to szlak przeznaczony dla pielgrzymów z całego świata i prowadzi do katedry w Santiago de Compostela w Galicji (północno-zachodznia Hiszpania). W katedrze tej, według przekonań pielgrzymów, znajduje się ciało św. Jakuba Większego Apostoła. Nie ma jednej trasy pielgrzymki, a uczestnicy mogą dotrzeć do celu jednym z wielu szlaków (podpowiedziała ciocia Wika). To tak na wstępie. Jasne, że prościej byłoby wybrać się polskim (w Pl) szlakiem i tak sobie chodzić/wędrować po Polsce, ale ja zapragnęłam czegoś co będzie potrafiło mnie sprawdzić w większym świecie! Planuję w lipcu polecieć do Santader i z stamtąd zacząć swoją wędrówkę/pielgrzymkę - jest to ok. 530 km ~ szacuję, że 30 w porywach do 34 dni powinno mi wystarczyć na "przemianę siebie". Bo to w sumie: ,,Idę dlatego, że wierzę, że ta droga ma sens. Ma sens, że to jest najlepsze co mogę zrobić w tym momencie swojego życia.”
Skąd ten pomysł, dlaczego akurat tam?
Od dłuższego czasu inspiruję się pielgrzymką jaką przebył Pan Marek Kamiński - po części to jego zasługa (zadziałał we mnie chęć podróżowania, poznawania, działania!!), ale jest jeszcze coś.. Coś, co poczułam w głębi serduszka - tak, chcę żeby ta wędrówka była moim pięknym rozpoczęciem podróżowania, chcę dobrze zacząć swoje dorosłe życie, chcę po prostu podziękować za to co do tej pory mnie spotykało i daje szczęście i równocześnie chcę prosić.. (ale pozwólcie, że to zostanie już tylko dla mnie).
Zdaje sobie z tego ogromną sprawę, że taka wędrówka to momenty zwątpienia, smutku, cierpienia (z nadmiaru pęcherzy na stopach).. ale to również i te dobre momenty - życzliwość napotkanych ludzi = pozytywne źródło energii, tryskające szczęście z tego, że jestem zdrowa - mam dwie nogi i ręce i mogę iść, towarzyszące piękne widoki, chwila aby móc zajrzeć w głąb siebie i odpowiedzieć sobie na nurtujące pytania. Ah, czuję, że chcę to zrealizować!
Wybrałam Camino del Norte - jeden z najstarszych jakubowych szlaków, dość wymagający ale i mniej oblężony przez pielgrzymów. Prowadzi północną stroną Hiszpanii nad Oceanem Atlantyckim, Zatoką Biskajską oraz Góry Katambryjskie.
To chyba wszystko co chciałam na ten czas przekazać.
Zostają mi przygotowania materialne i fizyczne. Aplikacja z hiszpańskim już jest!

Kieruję do Was pytania, proszę o wskazówki, rady!
Czy ktoś z Was lub z Waszych bliskich wędrował już tymi hiszpańskimi jakubowymi szlakami? Może macie jakieś doświadczenie w pieszych wędrówkach - jakieś sprawdzone sposoby na to, aby szybko się nie przemęczać po krótkich odcinkach z ciężkim plecakiem? Posiadacie jakąś wiedzę o tym regionie, której nie znajdzie się w internecie? Czy wydaje Wam się, że to jest najlepsze co młody człowiek może dla siebie zrobić? (Zwróćcie uwagę, że zaraz zacznie się praca, obowiązki.. I gdzie tutaj znaleźć czas na takie oderwanie się od rzeczywistości?)

Czy właśnie takie oderwanie od rzeczywistości czasem jest dobre?

Zostawiam Was z tym. Czekam na pozytywne komentarze!
Ściskam ciepło, trzymajcie się!
 

 
To spotkanie coś we mnie zadziałało.. Jeszcze przez długi czas będzie we mnie dojrzewać..

Serdecznie zapraszam:
https://miszmaszz.wordpress.com/2016/10/15/marzenia-nie-spelniaja-sie-od-tak-w-tym-cala-ich-magia-ze-sa-wyczekane/

I życzę pięknego dnia!
 • awatar Mi ki <3: Tak trzymaj ! :D
 • awatar Girl Power ♥: Gratuluję spełniania marzenia, świetna fotorelacja ze spotkania!! Oby kolejne Twoje marzenia sprawiały Ci tyle radości w realizacji:)
 • awatar road to nowhere: Miłego wieczorku życzę ♥
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (5) ›
 

 
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (5) ›
 

 
 • awatar Maluutka❤: dobra myśl. ;c
 • awatar Crazy Optymist: Takie tru
 • awatar miszmaszz: @Causeilovetodream: To była druga przeczytana moja lektura w całości! Tyle ciepłych słów i pięknych cytatów.. Prawda, można się przy niej wzruszyć :)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (14) ›
 

 
Sko­ro nie można się cofnąć, trze­ba zna­leźć naj­lep­szy sposób, by pójść naprzód. ~ Paulo Coelho
 

 
Mam to samo! Ciężko jest się zwlec z łóżka, kiedy za oknem tak smutnie i słoneczka nawet nie widać.. A wstawanie jest na przymus, bez jakichkolwiek chęci i radości, bez nadziei, że ten dzień może być naprawdę fajny.
Dlatego mam dwie rady! (u mnie sprawdza się pierwsza, bo na drugą jestem za leniwa hihi)
1. Tuż po przebudzeniu, zanim jeszcze spojrzę na zegarek, leżąc w ciepłym łóżeczku, wysuwam swoje dwie dłonie i na palcach jednej ręki wymieniam sobie dziękując za jakie wspaniałe rzeczy mnie już spotkały!
Zwykle wygląda to tak:
- Dziękuję, że dziś otworzyłam oczy, oddycham i żyję.
- Dziękuję, że jestem zdrowa.
- Dziękuję, że mam kochany domek, gdzie zawsze czuję się bezpieczna.
- Dziękuję, za pewność, że kiedy wstanę to będę miała co wpakować do brzuszka.
- Dziękuję za bliskich, którzy mnie kochają i akceptują mnie taką jaką jestem! Za ich cierpliwość i zrozumienie, za każdy poświęcony mi czas i wyjątkowe chwile. Za to, że mnie kochają tak bezwarunkowo! ♥ To najpiękniejsze!

2. Poranna gimnastyka - kilka skłonów w jeden boczek w drugi boczuś, 3 przysiady, 2 skoki i organizm troszkę się obudził!

Pamiętajmy, że to wszystko zależy od Nas jak będzie wyglądał dzień! To Nasze myślenie i podejście jest tu głównym aktorem.

Trzymam za Was i za siebie kciuki, żeby szare dni nie przerodziły się w jakiś stan depresji. Wszystko damy radę przetrwać! Ściskam
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Dzisiaj z moim W. wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Szczerze powiedziawszy jest niedaleko ale nigdy jakoś nie było wcześniej chęci i czasu na zwyczajne pospacerowanie po tych tajemniczych ścieżkach i docenienie piękna jakie zesłała nam matka natura. Otaczały Nas wysokie drzewa, które pod wpływem większego podmuchu wiatru, jeśli dobrze się wsłuchać, mówiły: Kocham Cię.. Z kolejnym krokiem szelesty liści pod nogami był czymś magicznym, czymś czego nie usłyszysz idąc po betonowym chodniku w środku głośnego miasta obsypanymi barwnymi, suchymi liśćmi.. To był szelest, który roznosił się po całym lesie. Był tylko szmer i cisza. Złota cisza..
To był wspaniały dzień! Uwielbiam spędzać je z tak wyjątkową i bliską mi osóbką. Jego dobroć i ciepełko płynące z serduszka daje mi siłę i nadzieję na to, że przetrwam ten tydzień! Dziękuje
Życzę Wam dobrej nocki i pozytywnego tygodnia! Ściskam ♥
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (10) ›
 

 
Zaciśnij zęby i przetrwaj..
Pamiętaj, że płacz nie jest oznaką słabości, lecz dowodem, że Nasze serduszko nie wyschło..♥
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (10) ›
 

 
" Być tu i teraz! Czekać bez oczekiwania. Żyć bez przeżywania. Mieć bez gromadzenia. Trwać bez trwonienia. Siedzieć bez zasiadania. Leżeć bez wylegiwania. Stać bez obstawiania i milczeć bez powodu.
Wtopić się w niebo i deszczowe chmury, zawisnąć na szumie wiatru, ODDAĆ SIEBIE CAŁEGO temu co jest dookoła i nie żądać wzajemności!"

Oczyść umysł, spokojnie oddychaj i wsłuchaj się w głos swojego serduszka!♥
Wszystko jest dobrze, naprawdę dobrze!
 • awatar Mała_Wariatka❤: oo jakie ładne zdjęcia ;3 ściskam również <3
 • awatar miszmaszz: @Keight: Hihi :) Serdecznie dziękuje za tak ciepły i urokliwy komentarz. To naprawdę miłe. :)
 • awatar Keight: Nie wiem skąd bierzesz tak dużo radości, miłości, energii, pozytywnych emocji, ale jak wejdzie się tu na profil to aż emanuje ciepełkiem. To aż nie realne, że istniejesz na tej planecie <3
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (7) ›
 

 
"Świat jest dobry kiedy patrzysz na niego dobrymi oczami. Bo to, co się w nim dzieje, jest odbierane przez ciebie przez pryzmat wszystkiego, co nosisz w duszy. Jeśli więc oczyścisz swoje serce, niespodziewanie świat wyda ci się lepszy i piękniejszy. Nowa seria. Kolorowe fotografie i pozytywne teksty, które dodadzą ci nadziei, wiary we własne siły i przekonania, że życie jest dobre.” ~ Beata Pawlikowska

ŻYCIE JEST DOBRE!

,, Czy naprawdę masz świadomość tego, że Twoje życie jest w Twoich rękach?! i możesz zrobić z nim wszystko, co uznasz za dobre, upragnione i szczęśliwe? Tak?! No to do dzieła!"
 • awatar miszmaszz: @Keight: Wspaniale, że jesteś! :) Tak mi się skojarzyło.. http://naero1.wixsite.com/sztukazyciapl/single-post/2015/08/22/Wdzi%C4%99czno%C5%9B%C4%87-wpis-z-cyklu-Ludzkie-Stany :*
 • awatar Keight: Zgadzam się z tym wszystkim. Próbuję wtłoczyć do swojej głowy tyle pozytywnego myślenia ile jest to możliwe. Tutaj, u Ciebie nic nie muszę wtłaczać. Wchodzę i dostaję-takie to proste. Moim największym marzeniem w tej chwili jest to, by nikt nigdy nie zabrał tego Twojego ciepełka i dobroci. Byś nigdy się nie zmieniła.
 • awatar miszmaszz: @Mała_Wariatka❤: @Hachie: @Colorful girl ♥: @Give me love ♥: @Tęczowe marzenia ♥: Cieplutko Wam dziękuje! :) Życzę magicznego tygodnia! :*
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (15) ›
 

 
,, Wszelka dobra dusza jest jako ta świeca, sama się wypali, a drugim przyświeca." ~ Edmund Bojanowski
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (10) ›
 

 
Witajcie
W ostatni weekend wydarzyło się coś, o czym muszę Wam powiedzieć!!
Wraz z moim W. byliśmy niedawno na Roztoczu. Pływaliśmy kajakami po Wieprzu ale.. Największą atrakcją dla Nas okazał się zjazd ogromną tyrolką w parku linowym! Muszę szczerze powiedzieć, że od staruchu uginały mi się nogi, a kiedy już byłam na sporej wysokości- czułam jak wszystko wiruje pode mną. Na szczęście mój W. mnie uspokajał i obiecywał, że nic mi się nie stanie i wszystko pójdzie dobrze! Tak też było! A emocje?! Aaah! Nie do opisania. Mieszanka ogromnej radości, kiedy już miałam pierwszy zjazd za sobą. A widok pod sobą był wspaniały!
Taką pozytywną adrenalinkę życzę każdemu, jeśli tylko zdarzy Wam się okazja - spróbujcie przełamać swój strach i nie dać mu sobą rządzić!
To My sami decydujemy o swoich emocjach. Nie dajmy się strachu!
Ciepło pozdrawiam!
 • awatar miszmaszz: @Mała_Wariatka❤: :) Kupiłam go w New Yorker z jakiś rok temu. Posiadam również z długimi nogawkami, ale niestety jest na mnie trochę już za duży.. Genialnie sprawdzają się do luźniej stylóweczki :)
 • awatar Mała_Wariatka❤: o jejku zazdroszczę. ;3 ps. gdzie kupiłaś kombinezon z ostatniego zdjęcia? poluję na niego i nie mogę trafić nigdzie. ;x tylko ja chce z długimi spodniami <3
 • awatar miszmaszz: @Girl Power ♥: Dziękuje! :) Ooo, może szturchałyśmy się wiosłami przez przypadek - hihi :)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (17) ›
 

 
Miesiąc wakacji za Nami. To był naprawdę wspaniały miesiąc! Mam cichą nadzieję, ze dla Was też taki był - czego bardzo bym chciała i życzyła Wam z całego serduszka.
Podczas tego słodkiego leniuchowania wpadłam na pomysł (oby szybko się nie wypalił!) spróbować robić różnego rodzaju DIY (kiedy akurat teraz mam na to sporo czasu). W tym celu założyłam konto na zszywka.pl - żeby czerpać inspirację od różnych ludzi oraz (może akurat) być tą inspiracją dla kogoś.
Na pierwszy rzut lecą ozdobne słoiko - świeczniki! Zobaczymy jak to wyjdzie..
Może macie jakieś własne propozycję na tego typu rzeczy?
Z przyjemnością poczytam co skrywa Wasza dusza artystyczna!

Do zobaczenia!
 • awatar miszmaszz: Dziękuje Wam! :* Postaram się aby efekty ukazały się już niedługo! :) Dziękuje za pomysły!
 • awatar Tęczowe marzenia ♥: U mnie przez wakacje było wspaniale *_*. I mam nadzieję, że nastepne też takie będą. Cudowne zdjęcia *_*.
 • awatar Hachie: Fajny pomysł! :) Ładne zdjęcia, zapraszam do mnie! ;)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (11) ›
 

 
Witajcie.
Trochę mnie nie było, ale to te zmiany chyba mnie bez reszty pochłonęły. Wszystko leci swoim tempem i mam nadzieję, że zjeżdża na te lepsze tory. A w niedzielę - wyjazd!

Jeśli ma coś się wydarzyć to i tak się wydarzy! Byle wszystko dobrze.

Trzymajcie się kochani!
 • awatar Kiedyś będzie nas więcej...: Piękny cytat :) Ładnie wyszłaś :)
 • awatar Ninka_: Ojejku ale śliczne fotki :) Widac, że się dobrze bawicie Pozdrawiam i zapraszam Ninka
 • awatar miszmaszz: Dziękuje wszystkim WAM za tak miłe i ciepłe komentarze, aż mi serduszko się raduje jak widzę, że ktoś tu wpada i czyta to wszystko. To bardzo buduje i daje mega motywującego kopa!:) Jesteście kochani!! :* :*
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (13) ›
 

 
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (16) ›
 

 
Przez przypadek znalazłam ten wywiad w internecie.. Muzyka Marka Dyjaka zawsze towarzyszy mi, kiedy jestem na takim "zakręcie"..
Jeśli nie wierzycie w cuda - to one jednak się naprawdę zdarzają = życiorys Marka Dyjaka.
Serdecznie polecam Wam, jeśli nie boicie się wszelkiej wrażliwości i wzruszenia :
http://plejada.pl/wywiady/marek-dyjak-trafilem-po-smierci-do-piekla-to-nie-metafora/k2k3hb

 • awatar miszmaszz: @Keight: Ja również wierzę, że w przyszłości poznanie się osobiście będzie jak najbardziej możliwe! :) Tym bardziej, że chodzą mi myśli od niedługiego czasu, żeby studiować w Gdańsku - turystykę :) Zobaczymy, na razie trzeba skupić się na tym co jest tu - teraz! A co ma być to będzie!!
 • awatar Keight: G był iluzją, ponieważ to co przedstawił ewidentnie różni się od jego prawdziwego "ja". Więc przestałam w to wnikać. Jeśli napisałabym książkę musiałabym skrzywdzić wiele ludzi-prawda zazwyczaj bywa bolesna. Blog póki co wystarcza mi w podzieleniu się myślami ze światem, ale dziękuję za wiarę w moje możliwości. Wierzę, że w przyszłości poznanie się osobiście będzie jak najbardziej możliwe. (;
 • awatar miszmaszz: @Keight: Czytałam Twoje wpisy i w sumie z tym G to takie szczęście w nieszczęściu.. Wierzę tylko w to, że dasz radę i da to Ci więcej motywacji do działania! :) Ja również dziękuje, że jesteś.. Moja kochana Keight ♥
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (8) ›